Jak leczyć oparzenia?

Styczność z tą rośliną przynosi fatalne skutki nie tylko dla człowieka, ale i wszystkich zwierząt domowych. Leczenie operzeń nie jest proste. Należy pamiętać, że roślina ta jest bardzo niebezpieczna i nie można  bagatelizować jej toksyczności. Diagnoza oparzenia jest w pierwszym momencie trundna, ponieważ wyraźnie oznaki poparzenia nie występują od razu.

Miałeś styczność z tą rośliną? Natychmiast:
1. Dokładnie przemyj wodą z mydłem miejsce styczności z rośliną
2. Skontaktuj się z lekarzem
3. Unikaj słońca przez dwie doby - nawet jeśli tylko podejrzewasz, że miałeś styczność z barszczem. Skóra oparzona i poddana na działanie promieni słonecznych to duże niebezpieczeństwo i może się fatalnie skończyć.

Jakie leki mogą pomóc na poparzenia barszczem Sosnowskiego?

  • MECORTOLON N - krem, maść; przeciwdziała reakcjom uczuleniowym i łagodzi je; przynosi ulgę w procesach zapalnych skóry i świądzie. Krem nadaje się do leczenia wilgotnych zmian skórnych, natomiast maść jest odpowiednia do leczenia suchych łuszczących się zmian skórnych.
  • ARGOSULFAN - krem, który przyspiesza gojenie się oparzeń, owrzodzeń podudzi (skutecznie zabezpieczając je przed zakażeniem), likwiduje ból i swędzenie w ranie. Jest dobrze tolerowany zarówno w przypadku leczenia ran oparzeniowych, jak i powstałych na tle troficznym owrzodzeń skóry

Rany

Skutki poparzenia barszczem Sosnowskiego to poważne poparzenia i rany, które utrzymują się na ciele długimi tygodniami, a ślady po nich widoczne mogą być nawet po kilku miesiącach.

Oparzenia barszcz Sosnowskiego

Barszcz Sosnowskiego rany

Źródło zdjęć: barszczsosnowskiegoo.blogspot.com